La Romana

La Romana leží na jihovýchodním pobřeží, východně od Santo Dominga a je sedmé největší město Dominikánské republiky. Město bylo založeno v roce 1897 těžaři ropy. Po roce 1917, kdy byl ve městě postaven velký cukrovar.Celá oblast je významná jak díky cestovnímu ruchu, tak také díky zpracování cukrové třtiny.

V La Romana naleznete luxusní turistický komplex Casa de Campo, který je považován za jeden z nejlepších v oblasti Karibiku. Světově proslulý architekt Pete Dye zde vytvořil tři golfová hřiště (Dye Fore Course, Teeth of the Dog a The Links Course), která se řadí mezi ty nejnáročnější. Dye Fore CourseMimo to v komplexu najdete stáje, tenisová centra, bazény a střelnice.

Altos De Chavon je uměle vytvořená vesnička ve stylu 16. století, která byla postavena v 70. letech minulého století. Ve vesničce žijí a tvoří malíři, sochaři a designéři, jejichž díla je možno si zakoupit v místních galeriích. Vidět zde můžete také archeologické muzeum, kostel St. Stanislaus nebo amfiteátr, kde koncertovaly hvězdy jako např. Frank Sinatra či Julio Iglesias.

laro Caracol výlety
altos de chavon village 1 Caracol výlety
altos de chavon 2 Caracol výlety
altos de chavon 3 Caracol výlety

Casa de Campo

luxusní turistický komplex Casa de Campo, který je považován za jeden z nejlepších v oblasti Karibiku. Světově proslulý architekt Pete Dye zde vytvořil tři golfová hřiště (Dye Fore Course, Teeth of the Dog a The Links Course), která se řadí mezi ty nejnáročnější. Mimo to v komplexu najdete stáje, tenisová centra, bazény a střelnice.

Casa de Campo Marina je jako žádná jiná v Karibiku! Centrálním objektem v Marině je promenáda, vinuté ulice, která vedou přes původní vlnolam a představují výraznou kombinaci krásy přírody Karibiku a  klasických italských zahrad a altánků, pergol s fontánami. Povečeřet můžete například na nábřeží v La Casita se španělským menu, vybrat si z řady kuchyní od italské po brazilskou a čínskou nebo relaxovat ve vinárně La Enoteca.

Casa de Campo Marina se stala perfektním domovským přístavem pro majitele velkých jachet, kteří chtějí cestovat po celém Karibiku. Marina se stala high-end karibské destinace, je nejvíce okouzlující a exkluzivní ostrov v Karibiku.
Poskytuje majiteli úplnou Port o ‚Call nabízí nejvíce luxusních obchodů, dobré jídlo a služby, včetně mezinárodního letiště (LRM).

Casa de Campo Caracol výlety
Casa de Campo2 Caracol výlety
Casa de Campo3 Caracol výlety

La Romana mezinárodní letiště

Označení: IATA: LRM/MDLR
Letiště se nachází na jihovýchodním pobřeží Dominikánské republiky, v blízkosti turistického města La Romana a města Casa de Campo. Letiště, která bylo otevřena v prosinci 2000,leží asi 110 km od hlavního města Santo Domingo. Jeden terminál je postaven ve stylu starého cukrovaru.

Mezinárodní letiště La Romana je lídrem v soukromých místních a mezinárodních letech v Dominikánské republice.
Kombinace vynikajícího vybavení, služeb a snadného přístupu do Casa de Campo
a okolních oblastí z něj činí preferované letiště pro mnoho turistů.

La Romana International Airport Caracol výlety
La Romana International Airport2 Caracol výlety
La Romana International Airport3 Caracol výlety