SANTA BÁRBARA DE SAMANÁ (Samana)

Samaná je jedním z hlavních turistických pólů v zemi kvůli bílým písečným plážím a čisté vodě. A je také jedním z hnízdišť keporkaků, Od ledna do března připlouvají na pobřeží u Samaná tisíce keporkaků.

Je snadné ocenit krásu poloostrova Samana , tenkého pruhu země vyčnívajícího ze severovýchodního rohu Dominikánské republiky do Atlantského oceánu. Pravděpodobně nejatraktivnější část celé země, region se může pochlubit pobřežím lemovaným velkolepými plážemi s bílím pískem, rozlehlé břehy houpajících se kokosových palem a průhledné zelenomodré moře. Daleko od vody podpírá poloostrov Cordillera Samaná, impozantní pohoří se 60 různými druhy palem a s několika působivými vodopády, z nichž většina je prostupná pouze na koni.

saman Caracol výlety
samana 6 Caracol výlety
samana 1 Caracol výlety
samana 3 Caracol výlety
samana 5 Caracol výlety
samana 4 Caracol výlety
samana 2 Caracol výlety

El Salto de Limón

52m vodopád je přístupný koněm a trvá zhruba tři hodiny zpáteční cesty. Můžete také chodit , ale to je vhodné pouze tehdy, když je velmi sucho. Cesta se protíná širokou řekou, než stoupá do hor silných jako palmy. Když se vodopád objeví na dohled, koně jsou uvázáni na malé mezistanici, kde se můžete napít, než se vydáte strmým sestupem k vodopádu.

Procházka stojí za námahu a uvidíte příval divoké vody strmě padající ze strmého útesu uprostřed divočiny a tvořící přírodní bazén na úpatí, kde si můžete zaplavat. Musíte být ve slušné kondici a dobře obutí, zvláště po velkém dešti, kdy může být cesta v bažině zrádná. Na cestu si také budete muset vzít dlouhé kalhoty.

samana 9 Caracol výlety
samana 7 Caracol výlety
samana 8 Caracol výlety