Mega program Samana

Výlet probíhá v úterý a ve čtvrtek

  • Nejkrásnější oblast Dominikánské republiky
  • Katamarán přes národní park Los Haitises
  • Polootevřený nákladní vůz
  • Jízda na koni nebo procházka k vodopádu El Limon
  • Ostrov Bacardi
  • Můžete obdivovat “Napoleonův most”
  • Čtyři dopravní prostředky za jeden den
  • Navštívíte ranč
  • Snídaně, oběd a nápoje po celou dobu zájezdu v ceně
  • Polský průvodce
Kategorie:

Popis

Mega program Samana

Naprosto jedna ze dvou nejlepších možných verzí výletu na poloostrov  Samana. Ráno odjezd z hotelu do vesnice Las Canitas. Vychutnejte si jemnou kontinentální snídani v této okouzlující přímořské vesničce. Poté se vydáme na ostrov Cayo Levantado, známý také jako Bacardi Island. Za svůj neoficiální název vděčí slavnému rumu, protože právě na tomto místě se natáčela jedna z jeho reklam.

Zbude čas na opalování a obdivování zátoky Samana Bay. Po této relaxaci poplujeme na poloostrov Samana, kde na nás bude čekat polootevřený kamion. Toto je náš třetí dopravní prostředek dne, který nás doveze do vesnice El Limon. Cestou budete obdivovat koloniální budovy města Samana a krásnou trasu vedoucí hluboko do poloostrova. Když se dostaneme na ranč, nasedneme na koně (toto je druh „turistického“ koně, kde má každý průvodce, takže tuto atrakci mohou bez problémů využít i lidé, kteří nikdy na koních nejezdili a děti) a společně s průvodci se vydáme na trasu deštným pralesem, podél řeky a obdivujeme úžasnou zvěř. Asi po 20 minutách dorážíme na místo, odkud je to již 10 minut. 10 minut chůze nás dělí od vodopádu El Limon – jednoho z nejkrásnějších míst v této zemi! Na místě je možné se vykoupat na úpatí kaskády. Poté se vrátíme na ranč, kde si dáme výborné dominikánské jídlo.

Po obědě přejedeme do Samany. Dorazíme do přístavu, odkud poplujeme do národního parku Los Haitises. Cestou budeme obdivovat „Napoleonův most“ a malinké, okouzlující, karibské pláže. Dostáváme se do národního parku Los Haitises, který je podle našeho názoru druhý po Saône, nejdůležitější místo k návštěvě v Dominikánské republice. Je proslulé: mangrovovými lesy, jeskyněmi indiánů Taino, úžasnými ostrovy v podobě skalních útvarů pokrytých tropickou vegetací. Mnoho pořadatelů kvůli nákladnosti tuto atrakci nezařazuje do programu během výletů na poloostrov Samana. Po návštěvě tohoto jedinečného místa poplujeme do Sabana de la Mar, kde na nás bude čekat transport, který Vás zaveze do hotelů.

Mega program Samana

Někdy se ptáte, proč nemáme tzv. „Čarodějnické hory“ v programu výletu do Samane. Vstup na horu by tedy musel být cca. 7 hodin ráno a mnohokrát je v tuto hodinu celý kopec zahalený v mlze a spoustě mraků. Statisticky po 9 se tam začíná vyjasňovat. Samana megaprogramový výlet a s atrakce by navíc nebylo poznávání krásných míst, ale spíš „závod s foťákem“.

A poslední důležitý aspekt – vedle Hory čarodějnic se nachází pláž, jedna z nejkrásnějších pláží Dominikánské republiky – Playa Limon. Je hřích nenavštívit toto místo, které je synonymem pro divoké karibské pláže, které jsou tak blízko. Proto nabízíme navíc půldenní výlet v idylické atmosféře, během kterého navštívíme Hora čarodějnic a zmíněnou Playa Limon.

Praktické informace:

Plavba přes záliv se odehrává na větším, stabilním a bezpečném katamaránu. To je důležité zejména proto, že záliv Samana je na rozdíl od oblasti Bayahibe (plavba Saone) velmi nepředvídatelný.
povinný poplatek za osobu vedoucí koně (minimálně 7 usd – mějte prosím připravené “drobné”). Jedná se o formu spropitného.
k vodopádu můžete jít pěšky, v tomto případě není výše uvedený tip nutný
prosím vezměte si s sebou pohodlné boty (mohou být sandály), ponožky (holínky, pokud nemáte sandály) a převlečení (počasí se může měnit)
přineste prosím doklad o zaplacení (poukaz – přijímáme telefonickou verzi)
Na cestu si vezměte plavky, ručníky, klobouk nebo čepici, ponožky – nejlépe nadkolenky, opalovací krémy / oleje s vysokým SPF, oblečení na převlečení, pláštěnku.
návrat do hotelu kolem 21:00 v závislosti na hotelu
na výlet vás vyzvedneme z hotelu a po výletu vás odvezeme zpět do hotelu